۲۱:۵۵:۲۷ - شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶
چاپ این نوشته Click Here! داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جاده هراز تا سه سال دیگر ۴ خطه می شود
خیرالله خادمی عصر روز شنبه و در پایان سفر وزیر راه و شهرسازی به مازندران افزود: حدود ۱۰۱ کیلومتر از جاده هراز در حوزه استحفاظی مازندران قرار دارد که تاکنون ۶۴ کیلومتر آن تعریض و چهارخطه شد. وی گفت : حدود هفت کیلومتر از این مسیر نیز برای تعریض زیرسازی شده است که پیش از […]

خیرالله خادمی عصر روز شنبه و در پایان سفر وزیر راه و شهرسازی به مازندران افزود: حدود ۱۰۱ کیلومتر از جاده هراز در حوزه استحفاظی مازندران قرار دارد که تاکنون ۶۴ کیلومتر آن تعریض و چهارخطه شد.
وی گفت : حدود هفت کیلومتر از این مسیر نیز برای تعریض زیرسازی شده است که پیش از تعطیلات تابستانی سال آینده زیر بار ترافیک قرار می گیرد.
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور افزود : برای ۳۰ کیلومتر انتهایی جاده هراز ، کارگاههای جاده سازی فعال است و تلاش می شود تا پایان سه سال آینده این جاده به طور کامل چهارخطه شود.
او ادامه داد : هم اکنون ساخت ۸ دستگاه تونل به طول پنج کیلومتر ، ۱۲ دستگاه پل به طول ۸۰۰ متر و ۲۰ کیلومتر دیوار حائل در این جاده در مسیر باقی مانده تعریض در دست ساخت است.
خادمی دلیل طولانی شدن اجرای پروژه چهار خطه شدن هراز را ناشی از وضعیت فیزیکی محور و ساخت تاسیسات و ابنیه اعلام کرد و گفت : برای ساخت هر کیلومتر از جاده هراز نیاز به ایجاد تونل ، دیوار و یا پل داریم که این تاسیسات کار ساخت را با تاخیر مواجه می کند و به نسبت سایر پروژه های راهسازی وقت گیر است.
وی افزود : برای ۶۴ کیلومتر از مسیر چهارخطه کردن جاده هراز ۲۱ دهنه تونل به طول بیش از ۱۸ کیلومتر ، ۲۹ دستگاه پل به طول سه کیلومتر و ۳۳ کیلومتر دیوارسازی انجام شد.
عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی صبح شنبه برای افتتاح چند طرح راهسازی به مازندران سفر کرد.
با حضور این عضو هیات دولت ، هشت کیلومتر از جاده مواصلاتی هراز در محدوده ‘ کلرد به چلاو ‘ ، ‘سیاه بیشه تا لهاش’ ، ‘بایجان تا لاسم’ با اعتبار حدود ۶۰۰ میلیارد ریال تعریض و چهارخطه و در آستانه سال نو بهره برداری شد.
چهار خطه کردن جاده هراز که در سال ۸۹ و در دولت گذشته کلنگ زنی شد و قرار بود در یک پروسه پنج ساله این محور ۱۸۱ کیلومتری که حدود ۱۰۱ کیلومتر آن در حوزه استحفاظی مازندران قرار دارد، به اتمام برسد.
هراز ، یکی از کوتاه‌ترین و زیباترین جاده های کشورمنتهی به مازندران است که به صورت میانگین روزانه ۲۰ تا ۴۰ هزار دستگاه وسیله نقلیه در آن تردد می کنند و یکی از پرترافیک ترین محورهای این خطه شمال کشور است.
مازندران سه هزار و ۶۰۰ کیلومتر محوراصلی دارد که هراز، کندوان و سوادکوه محورهای مهم این استان به پایتخت محسوب می شود./ایرنا

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب