1:30:02 - سه‌شنبه 12 ژانویه 2016
چاپ این نوشته Click Here! داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
رابطه بیش فعالی کودکان و سرب معلق در هوا
طبق مطالعه محققان، قرارگیری در معرض مقادیر کم سرب موجب می شود که علائم اختلال بیش فعالی در کودکانی که دارای جهش خاص ژنتیکی هستند پدیدار شود…. طبق مطالعه محققان، قرارگیری در معرض مقادیر کم سرب موجب می شود که علائم اختلال بیش فعالی در کودکانی که دارای جهش خاص ژنتیکی هستند پدیدار شود. به […]

طبق مطالعه محققان، قرارگیری در معرض مقادیر کم سرب موجب می شود که علائم اختلال بیش فعالی در کودکانی که دارای جهش خاص ژنتیکی هستند پدیدار شود….

طبق مطالعه محققان، قرارگیری در معرض مقادیر کم سرب موجب می شود که علائم اختلال بیش فعالی در کودکانی که دارای جهش خاص ژنتیکی هستند پدیدار شود.

به گزارش پیام آمارد به نقل از مهر، محققان دانشگاه علوم پزشکی اورگن آمریکا در مطالعه اخیر خود دریافتند قرارگیری کودکان در معرض سرب موجب پیدایش علائم اختلال بیش فعالی در آنها می شود. به گفته این محققان، این موضوع بدین معنا نیست که سرب تنها علت بروز بیش فعالی است، بلکه این تحقیق نشان می دهد که قرارگیری در معرض سرب عامل تشخیص دهنده اختلال بیش فعالی خواهد بود.

این مطالعه اثبات می کند که آلاینده های زیست محیطی، نظیر سرب، در توضیح اختلال بیش فعالی نقش دارد.

«ژول نیگ»، پژوهشگر ارشد این مطالعه، در این باره می گوید: «این تحقیق برای جامعه علمی بسیار ارزشمند است چراکه عوامل ژنتیکی و زیست محیطی را به هم مرتبط می سازد و از سوی به یکی از دلایل بروز بیش فعالی اشاره دارد.»

محققان با مطالعه بر روی ۳۸۶ کودک سالم در رده سنی ۶ تا ۱۷ سال دریافتند که ارتباط بالایی بین قرارگیری در معرض سرب و علائم اختلال بیش فعالی بخصوص در کودکان دارای جهش ژنتیکی بر روی ژن HFE C۲۸۲Y وجود دارد.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب