13:23:56 - سه‌شنبه 14 جولای 2020
چاپ این نوشته Click Here! داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
ساخت سد لاستیکی مطالبه مردم سرخ رود است
ولی اله فرزانه عصر دوشنبه در بازدید از سد لاستیکی سرخرود بر روند اجرای ساخت این سد تاکید و اعلام کرد این پروژه از اهمیت ویژه ای برای مردم منطقه برخوردار است و از مطالبات دیرین مردم سرخرود است. فرزانه با اشاره به اهمیت آب برای اراضی شالیزاری منطقه افزود: برای رفع مشکلات کشاورزان و […]

ولی اله فرزانه عصر دوشنبه در بازدید از سد لاستیکی سرخرود بر روند اجرای ساخت این سد تاکید و اعلام کرد این پروژه از اهمیت ویژه ای برای مردم منطقه برخوردار است و از مطالبات دیرین مردم سرخرود است.

فرزانه با اشاره به اهمیت آب برای اراضی شالیزاری منطقه افزود: برای رفع مشکلات کشاورزان و افزایش تولید محصولات زراعی راهی جز اجرای طرح‌های توسعه منابع آب نداریم. لذا همزمان با اجرای سد بزرگ هراز باید توجه ویژه ای به شبکه‌های آبیاری و زهکشی و سدهای کوتاه از جمله سدهای لاستیکی و انحرافی صورت گیرد.

محمدابراهیم یخکشی مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای مازندران با اشاره به اهداف سد لاستیکی سرخرود از جمله بهبود آبیاری ۶۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی سواحل چپ و راست رودخانه هراز گفت: با ایجاد این سد شرایط زیست محیطی بهبود، ظرفیت توریستی و تفریحی منطقه ارتقا یافته و با ایجاد مخزن تأخیری امکان برداشت آب از رودخانه برای کشاورزان مهیا می‌شود.

یخکشی گفت: علاوه بر تجهیز کارگاه، احداث کانال انحراف آب، احداث فرازبند و نشیب بند و اجرای کامل کاتاف، عملیات بتن ریزی کامل پلتفرم و حوضچه آرامش را در کف انجام دادیم که امیدواریم با خرید لاستیک و همچنین انجام باقیمانده کار شاهد استفاده از این سد در فصل زراعی سال آینده باشیم.

مدیرعامل آب منطقه‌ای مازندران پیشرفت این پروژه را ۶۵ درصد و هزینه انجام شده را تاکنون ۶۵ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: برای تکمیل این پروژه و پروژه‌های جانبی آن از جمله مهندسی رودخانه و دیواره سازی آن نیاز به ۱۰۰ میلیارد اعتبار دیگر است.مهر

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب