گفتگوی بدون تعارف با جانباز مدافع حرم زین العابدین محمدی در سالروز شهادت شهدای خان طومان و شهید رضا حاجی زاده
اهدای اعضای جوان آملی به ۱۰ بیمار زندگی بخشید
گزارش تصویری ، جشن ولادت باسعادت سرداران کربلا ، باسخنرانی استادعلی اکبر رائفی پور در مصلی قدس شهر بزرگ آمل ، سه شنبه ۲۰ فروردین۱۳۹۸
مرتضی شریعتی لاریجانی ، ریس انجمن نمایش آمل و مدیریت پرتلاش گروه نمایشی علامت سوال ؛ تآترمفهومی کودکانه و شاد همانند نمایش « سرزمین آرزوها » می توانددر شکل گیری فوندانسیون کامل شدن ذهنی عقلی کودک فوق العاده تاثیر گذار باشد.
گزارش تصویری سالگرد شهید مدافع حرم سرهنگ پاسدار مصطفی زال نژاد ، در حسینیه ثارالله سپاه شهر هزار سنگر آمل
گزارش تصویری/ یادواره ٣٣ شهید گمنام شهرستان آمل و شهدای منطقه پایین بازار و حومه در مسجد هدایت آمل
گزارش تصویری نمایش « طفلان شهید » کاری از سیده میترا حسنی/ اختتامیه نمایش فردا چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ آمل، آفتاب ۳۶ تئاتر شهر
جشنواره غذای سالم و بازارچه خیریه دبستان غیردولتی مهرپویان آمل
۰:۱۸:۱۰ - سه شنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۷
چاپ این نوشته Click Here! داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
شورای نگهبان می‌تواند به نمایندگان مجلس تذکر دهد؟
سخنگوی شورای نگهبان می‌گوید که این شورا به یکی از نمایندگان مجلس به دلیل اظهاراتش درباره وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تذکر داده است. غلامرضا کاتب، عضو هیأت رئیسه مجلس و نجات‌الله ابراهیمیان، عضو حقوقدان شورای نگهبان می‌گویند این تذکر در حیطه وظایف شورای نگهبان نیست. در جریان استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه […]

سخنگوی شورای نگهبان می‌گوید که این شورا به یکی از نمایندگان مجلس به دلیل اظهاراتش درباره وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تذکر داده است.

غلامرضا کاتب، عضو هیأت رئیسه مجلس و نجات‌الله ابراهیمیان، عضو حقوقدان شورای نگهبان می‌گویند این تذکر در حیطه وظایف شورای نگهبان نیست.
در جریان استیضاح وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در مجلس، اتهاماتی از سوی استیضاح‌کنندگان علیه علی ربیعی مطرح شد. نمایندگان مخالف ربیعی، او را متهم به لابی‌گری، پیشنهاد رشوه و خرید رأی کردند.
محمدرضا پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و حسن نوروزی، سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی دو نماینده‌ای بودند که در جلسه استیضاح وزیر تعاون، رفاه، کار و امور اجتماعی بیشترین اتهامات را نسبت به ربیعی مطرح کردند، اما سخنگوی شورای نگهبان نگفته است کدام‌یک از این نمایندگان احضار و مورد مؤاخذه قرار گرفته‌اند.

**تذکر شورای نگهبان
حالا سخنگوی شورای نگهبان می‌گوید به یکی از این نمایندگان تذکر داده شده است. کدخدایی در نشست خبری اخیر خود اعلام کرده است: «یک نماینده مطلبی را علیه یکی از وزیران مطرح کرد. وزیر مذکور در نامه‌ای به شورای نگهبان کذب بودن این مطلب را همراه با اسناد و مدارکی برای ما فرستاد. همکاران ما این نماینده را خواستند و به وی تذکر دادند و گفتند بیان این مسائل می‌تواند در سرنوشت و صلاحیت آینده شما تأثیرگذار باشد.»

**وظیفه شورای نگهبان
بر اساس اصل‏ نود و نهم قانون اساسی، شورای‏ نگهبان،‏ نظارت‏ بر انتخابات‏ مجلس‏ خبرگان‏ رهبری‏، ریاست‏ جمهوری‏، مجلس‏ شورای‏ اسلامی‏ و مراجعه‏ به‏ آرای عمومی‏ و همه‌پرسی‏ را بر عهده‏ دارد. شورای نگهبان در نظر تفسیری که سال ۱۳۷۰ از این اصل ارائه داده می‌گوید: «نظارت مذکور در اصل نود و نهم (۹۹) قانون اساسی استصوابی است و شامل تمام مراحل اجرایی انتخابات ازجمله تأیید و ردصلاحیت کاندیداها می‌شود.» با این حال در تمامی متون قانونی، سخنی از نظارت شورای نگهبان بر مجلس شورای اسلامی وجود ندارد.
**کاتب: شورای نگهبان نمی‌تواند به نمایندگان تذکر دهد
غلامرضا کاتب، عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی از تذکر شورای نگهبان به نمایندگان مجلس اظهار بی‌اطلاعی می‌کند، اما تأکید دارد این شورا نمی‌تواند به نمایندگان تذکر دهد.
او به ایرناپلاس می‌گوید: شورای نگهبان نمی‌تواند به نمایندگان مجلس به دلیل اظهاراتی که در طول دوران نمایندگی دارند تذکر دهد. اگر هم در طول چهار سال نمایندگانی خلافی از آنان سر بزند این هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان است که وظیفه دارد به آن رسیدگی کند. چنین اتفاقی که شورای نگهبان بخواهد تذکر بدهد تاکنون سابقه نداشته است.

** تذکر به نمایندگان از وظایف شورای نگهبان نیست
نجات‌الله ابراهیمیان، عضو حقوقدان شورای نگهبان هم در این باره به ایرناپلاس می‌گوید: تذکر به نمایندگان مجلس در وظایف شورای نگهبان قید نشده است. او در پاسخ به این سؤال ایرناپلاس که آیا در جریان تذکر شورای نگهبان به یکی از نمایندگان مجلس به دلیل اظهاراتش درباره علی ربیعی قرار دارد یا خیر اظهار بی‌اطلاعی می‌کند.
ابراهیمیان اما در همین حال می‌گوید: منظور آقای کدخدایی از بیان تذکر به نماینده مذکور این بوده که شورای نگهبان اگر نماینده‌ای تخلف کند، آن سابقه را در پرونده او درج می‌کند و هنگام بررسی صلاحیت‌ها در دوره‌ها، این تخلف را درنظر می‌گیرد.
عضو حقوقدان شورای نگهبان در حالی می‌گوید منظور کدخدایی از تذکر به نمایندگان «در نظر گرفتن تخلف‌ها هنگام بررسی صلاحیت برای دوره‌های بعدی» است که سخنگوی شورای نگهبان به‌صراحت در نشست خبری خود اعلام کرده بود «همکاران ما این نماینده را خواستند و به وی تذکر دادند.»/ایرنا

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب