20:23:41 - سه‌شنبه 24 مارس 2020
چاپ این نوشته Click Here! داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پزشکان مازندرانی خواستار قرنطینه شهرها شدند
جمعی از پزشکان مازندرانی در نامه ای به رئیس جمهور خواستار قرنطینه شهرها برای حفظ جان شهروندان و پیشقراولان سلامت برابر کرونا شدند.  جمعی از پزشکان شهرستان ساری در نامه‌ای به رئیس جمهوری خواستار قرنطینه شهرهای کشور و استان برای حفظ جان شهروندان و پیشقراولان سلامت در راه مبارزه با کرونا شدند. در این نامه آمده است: در فاصله […]

جمعی از پزشکان مازندرانی در نامه ای به رئیس جمهور خواستار قرنطینه شهرها برای حفظ جان شهروندان و پیشقراولان سلامت برابر کرونا شدند.

 جمعی از پزشکان شهرستان ساری در نامه‌ای به رئیس جمهوری خواستار قرنطینه شهرهای کشور و استان برای حفظ جان شهروندان و پیشقراولان سلامت در راه مبارزه با کرونا شدند.

در این نامه آمده است: در فاصله قرون چهارم تا هشتم قمری، تمدن اسلامی طلایه دار رشد و سپس انقلاب گسترده علمی، فرهنگی و فنی در جهان شد و پویایی و خیزش این جهش به فرهنگ وتمدن ایرانی باز می‌گشت، تمدنی که ریشه در مدنیت ایران پیش از اسلام و توأمان آموزه‌های دین اسلام خصوصاً مذهب شیعه داشت و حکمای بزرگی چون ابن سینا طبیب بزرگ ایرانی و رازی داروساز برجسته تعدادی از آوانگاردهای آن معرفی شده‌اند و شاید بتوان کرونای اخیر را مصیبت بارترین حادثه، بعد از جنگ‌های جهانی اول و دوم به شمار آورد.

در ادامه تصریح شده است: پیشتاز مبارزه با کرونای اهریمنی، در همه جهان، خانواده عظیم کادر درمانی پزشکان و پرستاران، ابن سیناهای معاصر، محسوب می‌شوند، در ایران عزیز اما، این خانواده مظلوم و بی پناه، ضمن مبارزه مستمر وجانانه با این پدیده شوم، با کمبود شدید امکانات و تجهیزات، پنهان کاری تأسف برانگیز برخی از مقامات، ساختار ضعیف نظام اداری و خستگی مفرط جامعه درمانی روبروست.

همچنین در این نامه نوشته شده است: برآوردهای همه متخصصان، نشان می‌دهد در صورتی که دولت به طور جدی دستور قرنطینه را صادر نکند و بر آن نظارت جدی نداشته باشد، حضور این مهمان منحوس و ناخوانده برای چندین ماه بعدی، به درازا خواهد کشید و بسیاری از هموطنان شریف و کادر مظلوم درمانی را به کأم مرگ خواهد کشاند.

ما امضاءکنندگان، رؤسا و معاونین پیشین دانشگاه علوم پزشکی مازندران و جمعی از پزشکان، استادان و عناصر دل سوخته و داغدار جامعه درمانی استان مازندران، صریحاً تاکید می‌کنیم که برای حفظ جان شهروندان و پیشقراولان مبارزه یعنی کادر درمان کشور و استان، متضرر نشدن بیش از پیش ساختار اقتصادی و اجتماعی، عدم وقوع بحران‌های اجتماعی، سیاسی و امنیتی و در نهایت عدم بهره برداری دشمنان ایران سربلند، حتماً و حتماً دستور قرنطینه همه ی کشور، از جمله مازندران را صادر کنید.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب