گفتگوی بدون تعارف با جانباز مدافع حرم زین العابدین محمدی در سالروز شهادت شهدای خان طومان و شهید رضا حاجی زاده
اهدای اعضای جوان آملی به ۱۰ بیمار زندگی بخشید
گزارش تصویری ، جشن ولادت باسعادت سرداران کربلا ، باسخنرانی استادعلی اکبر رائفی پور در مصلی قدس شهر بزرگ آمل ، سه شنبه ۲۰ فروردین۱۳۹۸
مرتضی شریعتی لاریجانی ، ریس انجمن نمایش آمل و مدیریت پرتلاش گروه نمایشی علامت سوال ؛ تآترمفهومی کودکانه و شاد همانند نمایش « سرزمین آرزوها » می توانددر شکل گیری فوندانسیون کامل شدن ذهنی عقلی کودک فوق العاده تاثیر گذار باشد.
گزارش تصویری سالگرد شهید مدافع حرم سرهنگ پاسدار مصطفی زال نژاد ، در حسینیه ثارالله سپاه شهر هزار سنگر آمل
گزارش تصویری/ یادواره ٣٣ شهید گمنام شهرستان آمل و شهدای منطقه پایین بازار و حومه در مسجد هدایت آمل
گزارش تصویری نمایش « طفلان شهید » کاری از سیده میترا حسنی/ اختتامیه نمایش فردا چهارشنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۷ آمل، آفتاب ۳۶ تئاتر شهر
جشنواره غذای سالم و بازارچه خیریه دبستان غیردولتی مهرپویان آمل
۲۲:۵۲:۱۱ - دوشنبه ۵ آذر ۱۳۹۷
چاپ این نوشته Click Here! داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کیت تشخیص ایدز در داروخانه ها عرضه می شود
معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: کیت تست خودارزیابی ایدز به زودی در داروخانه ها ارائه می شود، دستورالعمل خودارزیابی ایدز نیز تدوین شده و به زودی اجرایی می شود، با این روش بیماریابی ایدز در کشور با دقت بیشتری انجام می شود. علیرضا رئیسی با اعلام این خبر افزود: در حال حاضر به این سمت […]

معاون بهداشت وزیر بهداشت گفت: کیت تست خودارزیابی ایدز به زودی در داروخانه ها ارائه می شود، دستورالعمل خودارزیابی ایدز نیز تدوین شده و به زودی اجرایی می شود، با این روش بیماریابی ایدز در کشور با دقت بیشتری انجام می شود.

علیرضا رئیسی با اعلام این خبر افزود: در حال حاضر به این سمت حرکت می کنیم که بیماریابی ایدز را بیشتر کنیم و اعتقاد ما این است که می توانیم تعداد بیشتری از بیماران مبتلا به ویروس ایدز را شناسایی کنیم.
وی گفت: بر اساس سیاست هایی که وجود داشت، تاکنون مجوز آزمایش های خود ارزیابی در کشور وجود نداشت؛ اما از این پس با ارائه این کیت های آزمایش، اگر کسی رفتار پرخطر داشته است یا مشکوک به ابتلا است می تواند از این تست ها استفاده کند. این تست ها تحت کنترل وزارت بهداشت در داروخانه های سراسر کشور عرضه می شود و خود فرد می تواند با استفاده از این کیت های آزمایش ارزیابی ابتلا به ایدز را انجام بدهد.
وی ادامه داد: این آزمایش درجه اختصاصی و حساسیت بالا و نزدیک به ۱۰۰ در صد دارد و اجازه نمی دهیم کیت های تقلبی وارد بازار شود زیرا اگر اجازه بدهیم تست های تقلبی وارد بازار شوند، فردی که ممکن است مبتلا به ویروس یدز باشد، این تست را انجام می دهد و ممکن اتس جواب منفی باشد، در این صورت می تواند دیگران را آلوده کند. معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: این تست ها باید سه ویژگی داشته باشند اول درجه حساسیت بالا، دوم اختصاصی بودن و سوم روش استفاده آسان داشته باشند.

* قیمت تست های خود ارزیابی ایدز
رئیسی درباره قیمت این کیت های تشخیصی نیز گفت: این کیت ها در سطح دنیا بسیار گرانقیمت هستند و شاید چیزی حدود ۳۰ تا ۳۵ پوند قیمت دارند. تستی که سازمان غذا و دارو به آن مجوز داده، به شکلی است که بتوان با قیمت حدود ۶ تا ۷ دلار وارد کشور کرد. در مرحله ابتدایی شاید قیمت این تست حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار تومان باشد.

* گروه های کاندیدای انجام تست ایدز
رئیسی اظهار داشت: گروه هایی که رفتار پرخطر دارند کاندیدای انجام تست ایدز هستند و یکی از این گروه ها معتادان هستند.
وی گفت: به صورت رسمی حدود ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار معتاد در کشور وجود دارد که مستعدترین گروه برای ابتلا به ویروس ایدز محسوب می شوند. قبلا تفکری وجود داشت که فقط معتادان تزریقی را آزمایش کنیم، اما باید توجه داشت که اعتیاد یک رفتار پرخطر است و افراد پرخطر نیز باید تست ایدز را انجام دهند.
معاون وزیر بهداشت افزود: تست های ایدز می تواند در مراکز ترک اعتیاد توسط پزشکان مستقر در این مراکز انجام شود. برای این کار پاداش ۳۰۰ هزار تومانی نیز در نظر گرفتیم که اگر هر معتاد مبتلا به ایدز معرفی شود، این مبلغ پرداخت می شود. البته این کار در همه جهان انجام می شود و فقط منحصر به ایران نیست.
معاون وزیر بهداشت ادامه داد: گروه پرخطر دیگر نیز مادران مبتلا به ایدز هستند که این بیماری را به نوزاد منتقل می کنند. به این افراد نیز مشاوره هایی ارائه می شود و در صورت تمایل، تست های ابتلا به ویروس ایدز در مورد این بیماران انجام می شود.

* شاخص انتقال ایدز از مادر به نوزاد
رئیسی گفت: یکی از برنامه های مهم وزارت بهداشت در زمینه بیماری های واگیر این است که در سطح منطقه و جهان توفیق خوبی در این زمینه کسب کردیم. سه بیماری مالاریا، سل و ایدز جزو اولویت های جهان برای مبارزه است. ایران در زمینه مالاریا و سل بسیار خوب کار کرده و در زمینه ایدز نیز در سطح منطقه کارهای خوبی انجام شده، اما انتظار، بسیار بیش از این است.
وی ادامه داد: در زمینه ایدز جزو کشورهایی هستیم که بالای ۹۰ درصد بیماران مبتلا به ایدز که شناسایی می شوند تحت پوشش هستند و بالای ۹۰ درصد این بیماران، درمان موثر دریافت می کنند. یکی از شاخص هایی که ایران در آن ممتاز است، شاخصی مبنی بر انتقال ایدز از مادر به نوزاد محسوب می شود. یعنی مادر مبتلا به ایدز شناسایی می شود و اجازه نمی دهیم که بیماری به نوزاد منتقل شود.
به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا، رئیسی گفت: سالانه بین ۱۴ تا ۱۶ هزار دلار برای هر بیمار مبتلا به ایدز هزینه می شود. از طرفی ناتوانی و از کار افتادگی نیز در مورد این بیماران اتفاق می افتد. در نتیجه وقتی نوزاد مبتلا به ایدز متولد می شود، هزینه ها به مراتب بالاتر می رود. این شاخص بسیار اهمیت دارد و سال گذشته فقط یک مورد انتقال ایدز از مادر به نوزاد داشتیم که مربوط به یک مادر باردار غیر ایرانی بود که در مراحل انتهایی بیماری قرار داشت.
هم اکنون حدود ۳۰ هزار فرد زنده مبتلا به ویروس ایدز در کشور شناسایی شده اند و هر سال حدود دو هزار نفر از این بیماران شناسایی می شوند، کارشناسان حوزه بیماری های عفونی بر اساس فرمول های سازمان بهداشت جهانی تعداد واقعی افراد مبتلا به ویروس ایدز را در ایران بین ۸۰ هزار تا ۱۲۰ هزار نفر تخمین می زنند.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب