۲۲:۳۶:۲۲ - چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶
چاپ این نوشته Click Here! داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
گرانی در انتظار شب یلدا
با توجه به آنکه کمتر از ده روز به شب یلدا باقی مانده، بازار برخی میوه ها نظیر هندوانه و انار دستخوش تغییر و تحولاتی قرار گرفته است. در هفته های اخیر قیمت انواع میوه و تره بار تغییر محسوسی نداشته و تنها محصولاتی نظیر انار و هندوانه شب یلدا دستخوش تغییر و تحولاتی قرار […]

با توجه به آنکه کمتر از ده روز به شب یلدا باقی مانده، بازار برخی میوه ها نظیر هندوانه و انار دستخوش تغییر و تحولاتی قرار گرفته است.

در هفته های اخیر قیمت انواع میوه و تره بار تغییر محسوسی نداشته و تنها محصولاتی نظیر انار و هندوانه شب یلدا دستخوش تغییر و تحولاتی قرار گرفته است.

آخرین بررسی از بازار میوه و تره بار حاکی از آن است که نرخ هر کیلو انار ۶ هزار و ۷۰۰ تا ۸ هزار ، نارنگی ۴هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار و ۷۰۰، سیب ۳ تا ۵ هزار، خیار ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۸۰۰، گوجه فرنگی ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار و ۵۰۰ ، هندوانه ۲ تا ۴ هزار و ازگیل ۴ تا ۶ هزار تومان است.
یکی از فروشندگان میوه می‌گوید: با توجه به آنکه کمتر از ده روز به شب یلدا زمان باقی است ، قیمت برخی میوه ها نظیر انار به سبب کمبود در میدان، دستخوش تغییر و تحولاتی قرار گرفت که در روزهای آینده، افزایش مجدد میوه های همچون انار و هندوانه دور از انتظار نیست.
حسن صابری رییس اتحادیه صنف بارفروشان میدان میوه و تره بار در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی با اشاره به آخرین وضعیت بازار اظهار کرد: در شرایط کنونی بر بازار میوه و تره بار به سبب کاهش نسبی تقاضا رکود حاکم است.
وی افزود: با توجه به افزایش تقاضا در آستانه شب یلدا پیش بینی می شود که میوه های نظیر ازگیل، هندوانه و انار با افزایش حداقل ۱۰ تا ۱۵ درصدی روبرو شود.

صابری از نوسان قیمت گوجه فرنگی و خیار در بازار خبر داد و گفت: در روزهای آتی با آمدن گوجه از بوشهر و چابهار و خیار از یزد و ورامین قیمت کاهش خواهد یافت.
این مقام مسوول نرخ هر کیلو انار را ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار تومان اعلام کرد و افزود: قیمت هر کیلو انگور بی دانه زرد ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و ۵۰۰، انگور بی دانه قرمز ۶ تا ۸ هزار، پرتقال جنوب ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۵ هزار، پرتقال شمال ۸۰۰ تا هزار و ۵۰۰، خرمالو ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۳ هزار، سیب لبنانی زرد هزار و ۳۰۰ تا ۳ هزار و سیب لبنانی قرمز هزار و ۴۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰ تومان است.
وی با اشاره به قیمت سایر میوه ها در بازار بیان کرد: اکنون هرکیلو کیوی با نرخ هزار و ۲۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰، لیمو شیرین ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار، موز ۳ هزار و ۸۰۰ تا ۴ هزار و ۴۰۰، نارنگی یافا هزار و ۵۰۰ تا ۲ هزار و ۵۰۰، نارنگی تخم ژاپنی ۲ تا ۴ هزار و هندوانه هزار و ۲۰۰ تا ۲ هزارتومان در میدان به فروش می رسد.
رییس اتحادیه صنف بارفروشان میدان نرخ هر کیلو خیار را هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار تومان اعلام کرد و گفت: نرخ هر کیلو گوجه فرنگی گلخانه ۲ تا ۲ هزار و ۵۰۰، گوجه فرنگی نو هزار تا ۲ هزار و ۵۰۰، لوبیا سبز ۲ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار، شلغم هزار و ۵۰۰ تا هزار و ۷۰۰، فلفل دلمه سبز هزار و ۵۰۰ تا هزار و ۸۰۰، فلفل دلمه رنگی ۷ تا ۷ هزار و ۵۰۰ و سیب زمینی و پیاز ۹۰۰ تا هزار و ۵۰۰ تومان است.
به گفته وی؛ نرخ هر کیلو سبزی خوردن را هزار تا هزار و ۵۰۰ و سبزی جور (پلو،آش،قورمه) را ۸۰۰ تا هزار و ۲۰۰ تومان اعلام کرد./باشگاه خبرنگاران

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب