11:59:24 - پنج‌شنبه 12 دسامبر 2019
چاپ این نوشته Click Here! داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
گرمایش ۱۶۷ کلاس درس مازندران با بخاری های نفتی
قربانعلی شیرزاد در جمع مدیران و معاونان این اداره کل فعال شدن  ۹۵ درصد از پروژه‌های آموزشی استان را نشانه فضای تعامل مدیرکل آموزش و پرورش و مدیران شهرستان‌ها و مناطق مازندران با اداره کل نوسازی  عنوان کرد. وی با اشاره به ضرورت رعایت استانداردها گفت: نوسازی حتماً باید در همه ساخت و سازها حضور […]

قربانعلی شیرزاد در جمع مدیران و معاونان این اداره کل فعال شدن  ۹۵ درصد از پروژه‌های آموزشی استان را نشانه فضای تعامل مدیرکل آموزش و پرورش و مدیران شهرستان‌ها و مناطق مازندران با اداره کل نوسازی  عنوان کرد.

وی با اشاره به ضرورت رعایت استانداردها گفت: نوسازی حتماً باید در همه ساخت و سازها حضور داشته باشد و  تمام مراحل ساخت و ساز باید با نظارت کامل نوسازی انجام شود.

مدیرکل نوسازی و تجهیز مدارس مازندران همچنین به موضوع جمع‌آوری بخاری‌های غیراستاندارد اشاره و افزود: در بحث ایمن‌سازی سیستم گرمایشی مدارس از سال ۹۲ تاکنون بیش از ۸۸ میلیارد تومان هزینه شد و در همین راستا ۱۰ هزار  سیستم گرمایشی مدارس ایمن‌سازی شد.

شیرزاد ادامه داد: علاوه بر این ۱۶۷ کلاس هنوز از بخاری نفتی برای گرمایش استفاده می کنند ، زیرا این مدارس در مناطق کوهستانی و دور دست قرار دارند است که هنوز به گاز دسترسی ندارند و ما نیز به دنبال جایگزینی آن با رادیاتورهای برقی و سیستم هوای کوره گرم هستیم.

وی همچنین باتوجه به این‌که در برخی روستاها نیز گازرسانی انجام و حتی علمک‌ها نصب شد اما هنوز گاز مدرسه وصل نشد، از مدیران و روسای شهرستان‌ها و مناطق خواست تلاش کنند کنتور سریعتر وصل شود و گاز به‌عنوان یک منبع سوخت سالم به این مدارس برسد تا از وقوع اتفاقات بد جلوگیری شود.

شیرزاد با بیان اینکه بخش عمده مشکلات در بخش تعمیر و تجهیز مدارس به اعتبارات استانی مربوط است، گفت: مدیران آموزش و پرورش شهرستان‌ها و مناطق باید با فرمانداران به‌عنوان رییس شورای آموزش و پرورش تعامل سازنده داشته باشند زیرا تخصیص ۱۵ درصد اعتبارات شهرستان‌ها، در اختیار فرمانداران است.

وی افزود: در جشنواره مجمع خیران امسال، تعهد خیران مازندران، رشد ۷۷ درصدی داشت و رتبه مازندران در بین استان‌های کشور ۱۳ است اما اگر براساس جمعیت استان این ارزیابی انجام شود، رتبه ما هفتم است.

چهار هزار مدرسه با ۵۰۰ هزار دانش آموز در استان مازندران فعالیت دارد.مهر

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب