14:04:00 - چهارشنبه 14 آگوست 2019
چاپ این نوشته Click Here! داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
گزینه انتقال آب از خزر منتفی می شود
محمد دامادی با بیان اینکه طبق مجوز و موافقت وزارت نیرو، ۷۵۰ میلیون مترمکعب آب از دریای عمان و جنوب کشور برداشت و به فلات مرکزی منتقل می شود گفت: گزینه خزر باید از روی میز دولت کنار رود و مگاپروژه انتقال از جنوب اجرا می شود. وی گفت: در عین حال برای جلوگیری از […]

محمد دامادی با بیان اینکه طبق مجوز و موافقت وزارت نیرو، ۷۵۰ میلیون مترمکعب آب از دریای عمان و جنوب کشور برداشت و به فلات مرکزی منتقل می شود گفت: گزینه خزر باید از روی میز دولت کنار رود و مگاپروژه انتقال از جنوب اجرا می شود.

وی گفت: در عین حال برای جلوگیری از انتقال آب دریای خزر زنجیره انسانی تشکیل خواهیم داد و اجازه انتقال نمی دهیم زیرا علت منطقی دارد و دلایل ناسیونالیسی ندارد.

دامادی با اظهار اینکه ما بخیل نیستیم و مازندران برنج، پرتقال و محصولات دیگری را در کشور تامین می کند یادآور شد: اما انتقال آب از خزر، زمین های کشاورزی مازندران را نابود می کند و پروژه مقرون به صرفه ای نیست و اگر آب معدنی بخریم و بدهیم به صرفه تر از گزینه انتقال آب خزر به فلات مرکزی خواهد بود.

نماینده مردم ساری و میاندرود در مجلس با اشاره به اینکه گزینه انتقال آب از جنوب کشور به فلات مرکزی گران و هزینه بر نیست گفت: وقتی مگاپروژه تعریف می شود در این طرح علاوه بر فلات مرکزی به سیستان و بلوچستان، کرمان، خراسان رضوی و غیره نیز آبرسانی می شود.

وی تصریح کرد: اگر رژیم حقوقی خلیج فارس و دریای عمان تعریف شود آن موقع چه خواهیم کرد و اکنون باید حق برداشت آب داشته باشیم و خوشبختانه وزارت نیرو با برداشت آب موافقت کرده است.

وضعیت مجلس آینده را نمی توان پیش بینی کرد

دامادی درباره انتخابات پیش رو و پیش بینی وضعیت و ترکیب مجلس آینده گفت: مجلس خوبی مجلسی است که تمام صداها در آن شنیده و وجود داشته باشد و مجلس تک بعدی و تک نرخی، قوانین تک بعدی و تک نرخی خواهد داشت.

دامادی اظهار داشت: مجلس کنونی با همه ضعف ها یکی از قوت هایش این بود که طیف های مختلفی شامل اصلاح طلبان، اصولگرایانف مستقلین و غیره حضور دارند و وضعیت مجلس آینده را الان نمی توان پیش بینی کرد.

نماینده مردم ساری و میاندرود با بیان اینکه برخی ها پیش بینی می کنند ۸۰ درصد مجلس کنونی در انتخابات پیش رو رای نمی آوردند و معلوم نیست این پیش بینی برچه اساسی است گفت: در حال حاضر نمی توان این مسائل را پیش بینی کرد و نمی توان گفت تمام اصولگرایان یا تمام اصلاح طلبان رای نخواهند آورند اما اینکه طیف غالب مجلس آینده چه ترکیبی خواهد داشت بستگی به روند انتخابات و حتی اجرای آن دارد.

به سمت احزاب واقعی برویم

وی، تعیین صلاحیت ها، فضاسازی های رسانه ای، عملکرد دولت و غیره در ترکیب مجلس آینده تاثیرگذار برشمرد و درباره استانی شدن انتخابات نیز گفت: در حال حاضر این بحث منتفی است و ما بیشتر باید به سمت احزاب واقعی و غیرموسمی برویم.

این نماینده مجلس با بیان اینکه هدف استانی شدن انتخابات نزدیک شدن به تحزب گرایی است گفت: در این صورت چرا احزاب واقعی تشکیل ندهیم و در این وضعیت تکلیف نمایندگان نیز در حوزه های مختلف مشخص می شود.مهر

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب