22:50:00 - پنج‌شنبه 20 ژوئن 2019
چاپ این نوشته Click Here! داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
۳۵۰ هزار تن محصولات کشاورزی مازندران صادر می شود
علی محمد شاعری چهارشنبه شب در مراسم افتتاحیه دومین جشنواره ملی تمشک جنگلی در شهرک شهید عباسپور نکا با اشاره به تولید ۷ میلیون تن محصولات کشاورزی در مازندران اظهار کرد: سالانه بیش از ۷ میلیون تن تولیدات کشاورزی در سطح اراضی مازندران تولید و مورد استفاده قرار می گیرد. وی افزود: با توجه به […]

علی محمد شاعری چهارشنبه شب در مراسم افتتاحیه دومین جشنواره ملی تمشک جنگلی در شهرک شهید عباسپور نکا با اشاره به تولید ۷ میلیون تن محصولات کشاورزی در مازندران اظهار کرد: سالانه بیش از ۷ میلیون تن تولیدات کشاورزی در سطح اراضی مازندران تولید و مورد استفاده قرار می گیرد.

وی افزود: با توجه به پتانسیل های بخش کشاورزی اگر بخش کشاورزی صنعتی شود قطعاً بخش اعظمی از مشکلات اشتغال جوانان مرتفع خواهد شد.

به گفته نماینده مردم بهشهر، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی ۵۴۰ میلیارد تومان برای رونق تولید استان مازندران در نطرگرفته شد که خوشبختانه سال گذشته ۱۶۰ میلیارد تومان محقق و مابقی اعتبارات سال آینده تخصیص خواهد یافت.

شاعری اضافه کرد: متقاضیان دریافت تسهیلات در حوزه کشاورزی، صنعت، گردشگری و غیره می توانند از طریق سامانه کارا اقدام و از خدمات دولت در این حوزه بهره مند شوند.

وی در ادامه با اشاره به سامانه نوین اراضی تصریح کرد: در حوزه آبیاری نوین باغات سطح استان سال گذشته ۱۰ میلیون تومان تسهیلات بلاعوض کشاورزان و باغداران در نظر گرفته شد که با وجود شرایط اقتصادی کنونی به دنبال افزایش اعتبارات در این حوزه هستیم.

شاعری به حوزه صادرات و تشویق صادر کننده ها اشاره و بیان کرد: بیش از ۲۰۰ هزار تن محصولات کشاورزی سال گذشته به دیگر کشورها صادر شد این امر در حالی است که امسال با تشویق صادر کننده ها صادرات ۳۵۰ تنی را از طریق پایانه های صادراتی استان شاهد خواهیم بود.

نماینده مردم شرق مازندران در مجلس شورای اسلامی گفت: به دنبال افزایش بیمه کشاورزی از یکهزار میلیارد تومان به یکهزار و ۵۰۰ میلیارد تومان هستیم چرا که با تحقق این امر بخش اعظمی از مشکلات حوزه کشاورزی حل و فصل خواهد شد.

وی با تاکید بر کنترل واردات متذکر شد: با رایزنی های صورت گرفته به دنبال کنترل واردات و همچنین ممنوعیت واردات برنج در فصل برداشت برنج هستیم چرا که بهترین نوع و کیفیت برنج در خطه سر سبز شمال کشت و برداشت می شود لذا با کنترل واردات بخشی از مشکلات شالیکاران کاهش می یابد لذا امیدواریم در بحث واردات کنار تضمین صادرات همچون گذشته موفق باشیم.

وی به موضوع پیگیری منطقه آزاد امیرآباد اشاره و اظهار کرد: امیدواریم مجلس و دولت تمهیدات لازم نسبت به این موضوع ضروری را داشته باشند چرا که اگر منطقه آزاد امیرآباد به تصویب دولت برسد قطعاً مشکلات کشاورزان، بازاریان، صنعتگران و دیگر مردم ساکن در منطقه حل خواهد شد.

این مسئول در پایان انجیر گلوگاه، انار بهشهر و همچنین تمشک نکا را به عنوان هویت کشاورزی شرق مازندران یاد کرد که نیازمند حمایت همه جانبه از سوی مسئولین مربوطه است چرا که با معرفی و برند سازی محصولات کشاورزی شرایط اشتغال جوانان را در منطقه ایجاد خواهیم کرد.مهر

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب