21:26:47 - پنج‌شنبه 12 مه 2022
چاپ این نوشته Click Here! داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
پیرترین انسان جهان در ۱۱۹ سالگی درگذشت / کانه تاناکا شاهد دو جنگ جهانی و دو همه‌گیری جهانی بود
وزارت بهداشت، کار و رفاه ژاپن روز دوشنبه پنجم اردیبهشت اعلام کرد خانم تاناکا متولد دوم ژانویه ۱۹۰۳ روز ۱۹ آوریل درگذشته است. رکوردهای جهانی گینس نیز از مرگ پیرترین فرد شناخته شده جهان اظهار تاسف کرده و گفته است که فوت این خانم ژاپنی از طرف روبرت یونگ مشاور ارشد پیرشناسی تایید شده است. […]

وزارت بهداشت، کار و رفاه ژاپن روز دوشنبه پنجم اردیبهشت اعلام کرد خانم تاناکا متولد دوم ژانویه ۱۹۰۳ روز ۱۹ آوریل درگذشته است.

رکوردهای جهانی گینس نیز از مرگ پیرترین فرد شناخته شده جهان اظهار تاسف کرده و گفته است که فوت این خانم ژاپنی از طرف روبرت یونگ مشاور ارشد پیرشناسی تایید شده است. نام خانم تاناکا در سال ۲۰۱۹ به رکوردهای جهانی گینس با عنوان «مسن‌ترین فرد جهان» وارد شد.

رکوردهای جهانی گینس با انتشار گزارشی در سایت خود می‌افزاید اکنون کارشناسان این نهاد در حال بررسی اعلام نام پیرترین فرد جهان بعد از درگذشت خانم تاناکا هستند.

تاکنون رکورد پیرترین فرد تایید شده جهان از آنِ ژان لوئیز کالمان، زن فرانسوی بود که سال ۱۹۹۷ در ۱۲۲ سالگی درگذشت.

خانواده خانم کاناتا اخیرا با انتشار پیام‌های توئیتری از بیماری او خبر داده و گفته بودند که وی اغلب در راه بیمارستان و خانه است.

این خانم ژاپنی در ۱۹ سالگی با یک مغازه‌دار ثروتمند برنج ازدواج کرد و تا ۱۰۳ سالگی در مغازه مشغول کار بود.

او دو بار از بیماری سرطان جان سالم به در برده بود و شاهد هر دو جنگ جهانی همراه با همه‌گیری ویروس آنفولانزای اسپانیایی در سال ۱۹۱۸ و کرونا در سال ۲۰۲۰ بوده است.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب