12:48:24 - دوشنبه 30 سپتامبر 2019
چاپ این نوشته Click Here! داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
کشف میکروبی با قدمت ۳٫۵ میلیارد سال
 پژوهشگران استرالیایی موفق به شناسایی یکی از نشانه های اولیه حیات بر روی کره زمین شده اند. این نشانه به شکل یک میکروب ساده است که ۳٫۵ میلیارد سال قبل در استرالیا زندگی می‌کرده است. میکروب یادشده در درون سنگ های رسوبی لایه لایه ای کشف شده که به استروماتولیت ها مشهور هستند. این سنگ‌های […]

 پژوهشگران استرالیایی موفق به شناسایی یکی از نشانه های اولیه حیات بر روی کره زمین شده اند. این نشانه به شکل یک میکروب ساده است که ۳٫۵ میلیارد سال قبل در استرالیا زندگی می‌کرده است.

میکروب یادشده در درون سنگ های رسوبی لایه لایه ای کشف شده که به استروماتولیت ها مشهور هستند. این سنگ‌های رسوبی بر اثر گسترش لایه‌ای بر روی لایه‌ای دیگر از سیانوباکتر که میکروبی تک‌سلولی فتوسنتزی است، تشکیل شده‌اند. سن برخی از استروماتولیت‌های فسیل‌شده به ۳٫۷ میلیارد سال می‌رسد که در بر دارنده شواهدی از زندگی بر روی زمین هستند.

استروماتولیت های حاوی این میکروب در منطقه پیلبارا در غرب استرالیا شناسایی شده اند و ساختار صخره ای و لایه لایه سنگ های یادشده موجب نجات و حفظ میکروب مذکور شده است.

محققان دانشگاه نیوساوت ولز نمونه برداری از این میکروب ها را از طریق بررسی سطح صخره های مذکور انجام داده اند و امیدوارند با بررسی دقیق تر موضوع و نفوذ به عمق صخره های یادشده اطلاعات بیشتری در این زمینه جمع آوری کنند.نیواطلس

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب