آمارد نیوزبانک آمریکا: نفت سال آینده 100 دلار می‌شود - آمارد نیوز
۱۴:۳۸:۵۲ - شنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷
چاپ این نوشته Click Here! داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
بانک آمریکا: نفت سال آینده ۱۰۰ دلار می‌شود
بانک آمریکا (BOA) پیش‌بینی کرد: با توجه به شرایط کنونی بازار نفت و مناقشات ژئوپلتیک قیمت نفت در سال ۲۰۱۹ به ۱۰۰ دلار در هر بشکه افزایش خواهد یافت. تحلیل‌گران بانک آمریکا ،Bank of America، مریل‌لینچ پیش‌بینی کرد که در سال ۲۰۱۹، قیمت نفت در بازار جهانی به ۱۰۰ دلار در هر بشکه افزایش خواهد […]

بانک آمریکا (BOA) پیش‌بینی کرد: با توجه به شرایط کنونی بازار نفت و مناقشات ژئوپلتیک قیمت نفت در سال ۲۰۱۹ به ۱۰۰ دلار در هر بشکه افزایش خواهد یافت.

تحلیل‌گران بانک آمریکا ،Bank of America، مریل‌لینچ پیش‌بینی کرد که در سال ۲۰۱۹، قیمت نفت در بازار جهانی به ۱۰۰ دلار در هر بشکه افزایش خواهد یافت.

بر اساس این گزارش، قیمت نفت برنت دریای شمال که هم اکنون ۷۸ دلار در هر بشکه داد و ستد می‌شود در نیمه دوم سال آینده میلادی به حداقل ۹۰ دلار در هر اونس خواهد رسید و بسته به شرایط ژئوپلتیک و دیگر عوامل تأثیرگذار بر بازار نفت این رقم می‌تواند حتی به ۱۰۰ دلار در هر بشکه برسد.

فرانسیسکو بلانچ استراتژیست حوزه کالاهای اساسی در بانک مریل‌لینچ آمریکا در گزارش خود آورده است، این احتمال وجود دارد که قیمت نفت به ۱۰۰ دلار در هر بشکه افزایش یابد، چرا که تعادل در بازار افزایش تولید اوپک را جلب کرده و انتظار می‌رود در آینده نیز صادرات نفت ایران کاهش چشمگیری را تجربه نکند.

در این گزارش خطاب به ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، آمده است که تصمیم وی برای اعمال مجدد تحریم‌های نفتی علیه ایران می‌تواند در کنار کاهش صادرات نفت ونزوئلا عرضه نفت به بازار جهانی را با مشکل مواجه کرده و بازار را نسبت به شرایط کنونی دگرگون کند.

کارشناسان در این گزارش آورده‌اند که با توجه به چشم‌انداز ۱۸ ماه آینده انتظار داریم کاهش تولید نفت ونزوئلا تعادل بین عرضه و تقاضا در بازار جهانی نفت را افزایش دهند. به علاوه این احتمال وجود دارد که صادرات نفت ایران کاهش یابد.

از سوی دیگر ما احتمال می‌دهیم که در سال ۲۰۱۹ کشورهای عضو اوپک به کمک روسیه برای قیمت نفت یک کف قیمتی تعیین کنند. بانک بارکلیز نیز ارزیابی مشابهی را از آینده بازار نفت ارائه کرد و آورده است که بازار نفت می‌تواند به خروج آمریکا از برجام واکنش نشان داده و شرایط برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ونزوئلا می‌تواند به عدم اطمینان موجود در بازار دامن بزند.

بانک مریل‌لینچ آمریکا اولین بانک حاضر در بورس وال‌استریت است که پیش‌بینی کرده است قیمت نفت به ۱۰۰ دلار در هر بشکه باز خواهد گشت. بانک گلدمن ساکس آمریکا نیز پیش‌بینی کرده است قیمت نفت برنت در تابستان سال جاری به ۸۲٫۵ دلار در هر بشکه افزایش خواهد یافت.برخلاف مریل‌لینچ گلدمن ساکس معتقد است قیمت نفت در سال ۲۰۱۹ کاهش خواهد یافت.

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب