۱۸:۱۴:۳۳ - سه شنبه ۴ مهر ۱۳۹۶
چاپ این نوشته Click Here! داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
جایگزین «تندر ۹۰» از روسیه می‌آید
با لزوم رعایت استاندارد‌های جدید خودرویی، امکان خروج تندر ۹۰ از بازار خودرو وجود دارد. سال آینده تحولات اساسی در صنعت خودرو رخ خواهد داد، چراکه با الزام سازمان استاندارد مبنی بر رعایت استانداردهای جدید خودرویی، شاید برخی از خودروها که فروش کمابیش خوبی هم در بازار دارند، حذف شوند و خودروسازان باید به فکر […]

با لزوم رعایت استاندارد‌های جدید خودرویی، امکان خروج تندر ۹۰ از بازار خودرو وجود دارد.
سال آینده تحولات اساسی در صنعت خودرو رخ خواهد داد، چراکه با الزام سازمان استاندارد مبنی بر رعایت استانداردهای جدید خودرویی، شاید برخی از خودروها که فروش کمابیش خوبی هم در بازار دارند، حذف شوند و خودروسازان باید به فکر جایگزینی برای آنها باشند.

خودروهایی مانند خانواده پراید، پژو ۴۰۵، حتی تندر ۹۰ امکان خروج از بازار را دارند، چراکه ممکن است نتوانند استانداردها را پاس کنند و از هم اکنون گمانه زنی ها برای جایگزینی آنها مطرح شده است.

در سال‌های اخیر جایگزینی خودروهایی مثل پراید یکی از دغدغه‌های اصلی بوده، چراکه سهم عمده‌ای در بازار خودرو داشته، باوجود آنکه تندر۹۰ هم از خودروهایی است که متقاضی زیادی دارد، اما به پایان عمر خود نزدیک شده است.

این خودرو به دلیل استهلاک پایین، مصرف سوخت کم، جاداری و در نهایت کیفیت بالا از اصلی ترین خودروهای لیست منتخب بازار است.
گمانه زنی های زیادی برای جایگزینی تندر ۹۰ وجود دارد، اما رنو در خصوص جایگزین این خودرو اطلاعات دقیقی منتشر نکرده است، بنابراین با نگاهی به لیست محصولات این برند در می‌یابیم که یکی از پرفروش ترین خودروهای تولیدی این خودروساز مدل وستا است و لادا وستا در بازه قیمتی ۱۰ هزار دلاری قرار می‌گیرد.

این خودرو در واقع با استفاده از پلتفرم رنو سیمبل تولید می شود و در سال ۲۰۱۵ جایگزین مدل پریورا شد. جالب است بدانید که پلتفرم B که وستا روی آن تولید می شود، ۴۴۱۰ میلی متر طول، ۱۷۶۴ میلی متر عرض و ۴۸۰ لیتر حجم صندوق عقب دارد. طول محوری این خودرو نیز ۲۶۳۵ میلی متر است که از نظر ابعاد نیز شباهت جالبی به تندر ۹۰ دارد ، از این رو لادا وستا در بخش فضای داخلی و صندوق عقب کاملا با نیازهای بازار که امروز هم خوانی دارد.

با توجه به آنچه که در بالا ذکر شد، باید گفت: لادا وستا یکی از مهمترین کاندیداهای رنو در جایگزینی تندر۹۰ است. این خودرو درست در بازه قیمتی قرار دارد که در صورت داخل سازی قطعات و اعمال تغییراتی، می توان به راحتی تاج محبوبیت تندر۹۰ را بر سر بگذارد. هر چند در صورت حضور در بازار ایران، قیمت تمام شده آن نباید از مرز قیمتی بیش از ۱۰ هزار دلار برای مدل پایه عبور کند. از زاویه دیگر می توان گفت مدل دوگانه سوز این خودرو با توجه به پتانسیل های سوخت گاز در ایران و آلودگی هوا می تواند، گزینه بسیار خوبی برای ناوگان حمل و نقل عمومی هم باشد.

گفتنی است اعمال استانداردهای ۸۳ گانه در سال ۹۷ بدون شک خودروهای زیادی را با چالش رو به رو خواهد کرد اما رنو نشان داده گام هایش آهسته است و حالا با امضای قرار داد همکاری با ایدرو و یکی از شرکتهای ایرانی که سرمایه‌گذاری و تولید مستقیم را در داخل به همراه دارد، باید این برند را بازیگر اصلی آینده صنعت خودرو در ایران دانست./باشگاه خبرنگاران

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب