آمارد نیوزآتش جنگل های نوشهر را فرا گرفته است - آمارد نیوز
۱۲:۱۵:۴۸ - دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶
چاپ این نوشته Click Here! داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
آتش جنگل های نوشهر را فرا گرفته است
محرمعلی دیلم صالحی اظهار کرد: بامداد امروز جنگل منطقه ‘مسیرو دلسم’ در منطقه کجور دچار آتش سوزی شده و تلاش برای خاموش کردن آن ادامه دارد. عصر دیروز هم عرصه جنگلی ‘جمند’ در بخش کجور دچار آتش سوزی شده بود. رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کجور گفت آتش سوزی عرصه جنگلی جمند با تلاش […]

محرمعلی دیلم صالحی اظهار کرد: بامداد امروز جنگل منطقه ‘مسیرو دلسم’ در منطقه کجور دچار آتش سوزی شده و تلاش برای خاموش کردن آن ادامه دارد.

عصر دیروز هم عرصه جنگلی ‘جمند’ در بخش کجور دچار آتش سوزی شده بود.
رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری کجور گفت آتش سوزی عرصه جنگلی جمند با تلاش نیروهای حفاظتی و قرق بانان اواخر شب گذشته خاموش شد ولی ساعاتی بعد جنگل های مسیرو دلسم آتش گرفت.
وی افزود: هم اکنون نیروهای حفاظتی و امدادی به همراه قرق بانان به منطقه آتش سوزی اعزام شدند و در حال خاموش کردن آتش هستند.
دیلم صالحی با اظهار این که این عرصه جنگلی هم منطقه سخت گذر است، گفت سردی هوا و دشواری دسترسی به منطقه حرکت نیروها رابرای رسیدن به منطقه و خاموش کردن با تاخیر مواجه کرده است.
وی از میزان خسارت وارده شده بر اثر این آتش سوزی اظهار بی اطلاعی کرد ولی گفت احتمالا با توجه به سردی هوا و وجود برف در جنگل منطقه، شکارچیان با روشن کردن آتش باعث آتش سوزی های ۲۴ ساعت گذشته شدند.
بخش کجور دارای ۷۸ هزار هکتار عرصه جنگلی و مرتعی است که از این مقدار ۳۵ هزار هکتار جنگل است.
مهر ماه امسال نیز حدود ۱۰ هکتار از عرصه های جنگلی منطقه جمند شمالی نزدیکی روستای ‘ ویسر’ بخش کجور دچار آتش سوزی شده بود.
منطقه جنگلی جمند در ارتفاع بیش از ۲ هزار متری از سطح دریا واقع است.
همچنین نزدیک به ۱۰ هکتار از عرصه مرتعی پیله کوه روستای فیروزآباد کجور نیز در جریان آتش سوزی شهریور ماه امسال دچار خسارت شده بود.
بخش کجور با جمعیتی دست کم ۱۲ هزار نفر درقالب ۶۴ روستا و ۲شهر در فاصله حدود ۷۵ کیلومتری جنوب شرقی نوشهر واقع است./ ایرنا

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب