19:21:17 - شنبه 14 اکتبر 2017
چاپ این نوشته Click Here! داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
تهیه‌کننده‌ فصل‌ اول «شهرزاد»: فصل دوم این سریال شکست‌ خورد
همزمان با پایان فصل دوم سریال «شهرزاد» آقای هادی رضوی، تهیه‌کننده فصل اول این مجموعه، انتقاداتی نسبت به این پروژه مطرح کرد. مجموعه نمایش خانگی «شهرزاد» پس از موفقیت فصل اول و شهرت فراوان، به فصل دوم کشیده شد و دراین بین به دلیل برخی اختلافات، یکی از دو تهیه‌کننده آن یعنی آقای هادی رضوی […]

همزمان با پایان فصل دوم سریال «شهرزاد» آقای هادی رضوی، تهیه‌کننده فصل اول این مجموعه، انتقاداتی نسبت به این پروژه مطرح کرد.
مجموعه نمایش خانگی «شهرزاد» پس از موفقیت فصل اول و شهرت فراوان، به فصل دوم کشیده شد و دراین بین به دلیل برخی اختلافات، یکی از دو تهیه‌کننده آن یعنی آقای هادی رضوی از این پروژه جدا شد. فصل اول این سریال به دلیل شهرت و فروش بالا توانست به یک برند در صنعت سریال‌سازی درشبکه نمایش خانگی تبدیل شود. البته این مجموعه بدون حاشیه نبود و برخی مسائل سیاسی، فرهنگی و اقتصادی نیز دامن‌گیر آن شد. یکی از مهم‌ترین حواشی آن مربوط به یکی از سرمایه‌گذاران این سریال و اتهامات مالی مطرح شده به وی درباره صندوق ذخیره فرهنگیان بود که باعث بازداشت او در مقطعی هم شد. دستمزد بالای برخی بازیگران شهرزاد و دیگرحواشی، موضوعاتی بودند که تولید فصل بعدی شهرزاد را با اما و اگر مواجه ساخت. نهایتاً فصل دوم این سریال به بازار عرضه شد. پس از انتشار قسمت آخر فصل دوم این مجموعه و انتقادات زیاد نسبت به کیفیت آن، هادی رضوی در اینستاگرام پستی را منتشرکرد.
از من‌ توقع‌ نمی‌رفت
هادی رضوی، تهیه‌کننده فصل اول «شهرزاد»، درباره پست انتقادی‌اش در اینستاگرام به «صبح‌نو»گفت: صرفاً بحث انتقاد از سریال نیست. انگار از من توقع ساخت چنین سریالی نمی‌رفته است. من دنبال تولید یک اثر خوب بودم که تا حدود زیادی هم دراین راه موفق بودیم؛ اما با تمام دقت‌های من بازهم برخی حواشی به وجود آمد و برای مثال به آقای حسین شریعتمداری توهین شد. نامه‌ای تهیه و از آقای شریعتمداری عذرخواهی می‌شود ولی متوجه می‌شویم که دوستان حتی حاضر به یک عذرخواهی ساده هم نیستند. من این سؤال را مطرح کردم که آیا اگر این مسأله درباره رییس جمهور اصلاحات پیش آمده بود بازهم از معذرت خواهی سر باز می‌زدید؟ اگر در آن شرایط ما با عذرخواهی مخالفت می‌کردیم، انگ ضدفرهنگ بودن به ما می‌زدند.
شهرزاد بازیچه‌ سیاسی‌ می‌شد
رضوی با اشاره به حواشی سیاسی شهرزاد، بیان کرد: احساس کردم که شهرزاد درحال تبدیل شدن به بازیچه سیاسی برای استفاده در انتخابات مجلس قبل و تبلیغات لیست امید است. یا آقای امامی به کانادا می‌رود و می‌گوید آقای روحانی را ما رییس جمهور کردیم! مگر با چند فالوئر می‌توان رییس جمهور انتخاب کرد؟!
تهیه‌کننده فصل اول شهرزاد ادامه داد: درسال‌های قبل با توجه به این که حس می‌کردم باید مخاطب را از شبکه‌های ماهواره‌ای دورکنیم، به سمت تولید مجموعه‌ای مثل شهرزاد رفتم. البته من درکنار فرآیند فرهنگی به دنبال سود اقتصادی هم هستم؛ به هرحال من بخشی ازیک مجموعه هستم که باید به آن‌ها پاسخگو باشم.
من دنبال این نیستم که یک تهیه‌کننده حاکمیتی باشم که بودجه کشور را صرف کاری کنم که یک دهم آن به بیت‌المال بازگردد. البته درهالیوود برای برخی اهدافشان هزینه‌هایی می‌کنند که گاهی با بازگشت سرمایه هم مواجه نمی‌شود ولی ترجیح من به استفاده حداکثری از سرمایه است. فرق حضور رضوی و عدم حضورش در موفقیت دو فصل شهرزاد کاملاً مشخص است.
رضوی افزود: به مزار شهدا رفته بودم که عزیزی مرا شناخت و توقعاتش از من، در حوزه تولید فیلم و سریال را مطرح کرد. به نظرم من نباید شهرزاد را می‌ساختم. البته شاید در قالب مادی و برندینگ موفق بوده باشد ولی وقتی فکر می‌کنم که ما در قبال امثال شهیدحججی چه کرده‌ایم، ناراحت می‌شوم.
فصل ۲ شهرزاد شکست‌ خورد
هادی رضوی با انتقاد به فصل دوم شهرزاد، گفت: در ابتدا قرار بود که شهرزاد در یک پک تولید شود. فصل اول آن قدر ادامه دار شد که تصمیم گرفتیم جمع‌بندی انجام شود که مردم خسته نشوند. در فصل دو داستان دچار گم گشتگی می‌شود. در جاهایی گنگستری می‌شود و یا شخصیت‌های جدیدی به داستان اضافه می‌شوند که منطقی ندارد. من به اساتیدی مثل آقای فتحی و خانم ثمینی احترام می‌گذارم ولی در همه جای دنیا وقتی قرار بر ادامه داستان در چند فصل می‌شود، شخصیت‌های موفق داستان بولد و درکنارش شخصیت‌های جدید هم به داستان اضافه می‌شوند. در شهرزاد دقیقاً برعکس این اتفاق افتاد. کاراکترهای محبوب سریال مثل آقای نصیریان از قصه حذف شدند یا شخصیت جذابی مثل قباد گم می‌شود. به دید تمام منتقدان، فصل دوم این سریال با یک شکست جدی روبه رو شد.
سریال‌ عاشقانه‌ مدافعان‌ حرم
رضوی درباره فعالیت‌هایش، بیان کرد: هرکسی را بهر کاری ساختند. شاید من با این سریال مشهور شدم ولی وظیفه من در این کشور چیز دیگری است. از اینکه مرا به فصل دوم راه ندادند خوشحال شدم. من به مالکیت معنوی اثر اعتقاد دارم و ترجیح دادم درباره اختلافات سکوت کنم که از طریق قانونی آن را پیگری کنم. حدود دوماه است که درحال بررسی فیلمنامه‌های مختلف هستم. برخی از دوستان به مسائل خانواده‌های مدافعان حرم ورود کرده‌اند که من مشغول بررسی آن‌ها هستم. روابط عاشقانه مدافعان حرم با خانواده‌هایشان در حال پالایش و تبدیل شدن به فیلمنامه هستند.
با آقایان بهرام توکلی و سعید ملکان گفت‌وگوهایی داشتیم. درحال برنامه‌ریزی برای تولید این سریال در شبکه نمایش خانگی هستم. اگر بتوانم با همکاری نهادهای دیگر این پروژه را خواهم ساخت وگرنه به تنهایی انجام می‌دهم. مطمئن باشید که این کار هم مثل فصل اول شهرزاد برای مخاطبان جذاب خواهد بود و دیده خواهد شد.
دل‌ و جرأتش‌ را ندارم
هادی رضوی در پایان گفت: برخی می‌گویند اگر شهادت را دوست داری خب به سوریه برو! واقعاً دوست داشتم که شجاعت این کار را داشته باشم ولی جداً دل و جرأت این کار را ندارم. امیدوارم در حوزه‌ای که توانش را دارم وظیفه‌ام را به درستی انجام دهم. مشتاقم مسأله آقازاده‌ها که اخیراً زیاد مطرح می‌شود به گونه‌ای باشد که لااقل در امور به دردبخور کشور دیده شود. امیدوارم در آینده فعالیت‌های بهتری داشته باشم چون، ممکن است مجبور شوم بعدها برای شهرزاد جواب پس بدهم./صبح نو

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب