15:16:58 - شنبه 28 آگوست 2021
چاپ این نوشته Click Here! داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب
دریای مازندران طی سه ماه ۶۱ قربانی گرفت
علی عباسی با بیان اینکه طی سه ماه در مازندران در سه ماه گذشته ۶۱ نفر بر اثر غرق‌شدگی در دریای مازندران جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۹۷ درصد افزایش داشت، افزود: ۶۴ درصد از غرق شدگان غیر بومی هستند. وی تصریح کرد: از […]

علی عباسی با بیان اینکه طی سه ماه در مازندران در سه ماه گذشته ۶۱ نفر بر اثر غرق‌شدگی در دریای مازندران جان خود را از دست دادند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۹۷ درصد افزایش داشت، افزود: ۶۴ درصد از غرق شدگان غیر بومی هستند.

وی تصریح کرد: از کل موارد غرق‌شدگی در این سه ماه ۵۴ نفر مرد و ما بقی زن هستند. شهرستان محمود آباد بیشترین غرقی بر اساس این گزارش در این مدت شهرستان‌های محمودآباد با ۱۴، چالوس با ۱۰ و بابلسر با ۹ فوتی بیشترین و شهرستان بهشهر با یک مورد کمترین موارد مرگ ناشی از غرق شدگی را داشتند وآمارهای موجود نشان می‌دهد که بیشتر شناگران در ساعات ۸ تا ا ۲۰ با تعداد ۴۶ نفر غرق شدند.

وی افزد: بیشترین ماهی که در آن غرق شدگی اتفاق افتاد به ترتیب مربوط به تیر ماه با ۳۱، خرداد با ۱۸ و مرداد با ۱۲ گزارش شده است و بیشتر غرقی ها دارای سن ۲۱ تا ۳۰ سال هستند.

عباسی یادآور شد: بررسی‌ها نشان می‌دهد بیشتر غرق شدگان در سنین ۲۱ تا ۳۰ سال با ۱۸ مورد و بعد از آن ۱۱ تا ۲۰ با ۱۶ مورد و ۳۱ تا ۴۰ با ۱۰ مورد غرقی در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

این مقام اجرایی استان با تأکید بر این موضوع که مرگ ناشی از غرق شدگی عمدتاً به دنبال شنا در مناطق غیر مجاز و ایمن سازی نشده اتفاق می‌افتد از هموطنان و مسافران می‌خواهد تنها از مناطق مجاز و تحت مراقبت برای شنا کردن استفاده کنند و به رعایت نکات ایمنی توجه داشته باشند.مهر

داغ کن - کلوب دات کام Balatarin اشتراک گذاری در فیس بوک تویت کردن این مطلب